Genuine Ricoh G186-1217 (G1861217) Fuser Unit - 120V
Ricoh G186-1217 (G1861217) Fuser Unit - 120V - Genuine Ricoh Fuser Assembly - Should Only be Replaced by Trained Service Personnel
Fits these models:
PR Order #: A9538
Manufacturer part numbers:
- Ricoh G186-1217, G1861217
- Savin G186-1217, G1861217
- Gestetner G186-1217, G1861217
- Lanier G186-1217, G1861217
Ricoh G186-1217 (G1861217) Fuser Unit - 120V Specifications and Details:
Shipping Weight
4 lb 2 oz Weight of the product as it ships, including packaging.
Shipping Dimensions
14.2” x 7.9” x 7.1” Dimensions of the product in inches, including packaging.