Genuine Toshiba 6LK12912000 (6LK12908100) Fuser Unit - 120V
Toshiba 6LK12912000 Fuser Unit - 120V (large photo)
Toshiba 6LK12912000 (6LK12908100) Fuser Unit - 120V - Genuine Toshiba - Estimated yield 60,000 pages
In StockAvailability of Toshiba 6LK12912000 (6LK12908100) Fuser Unit - 120V
Ships Today - Order within 8 hours 55 minutes
Fits these models:
PR Order #: E3080
Pin “Toshiba 6LK12912000 (6LK12908100) Fuser Unit - 120V” to Pinterest
Your Price
+ Free Shipping Free shipping info for 6LK12912000 (6LK12908100) Fuser Unit - 120V
Add Toshiba 6LK12912000 (6LK12908100) Fuser Unit - 120V to your Favorites Add To Favorites
100% satisfaction guaranteed for Fuser Unit - 120V for Toshiba 6LK12912000 (6LK12908100)
Maximize Your Toshiba Printer's Performance with a Genuine 6LK12912000 Fuser Unit
Demand Authentic Toshiba Quality for Superior Results
Why Choose a Genuine Toshiba Fuser Unit?
Keep Your Toshiba Printer Performing at its Best
Manufacturer part numbers:
  • Toshiba 6LK12912000, 6LK12908100, FC34-110
Toshiba 6LK12912000 (6LK12908100) Fuser Unit - 120V Specifications and Details:
  • Original Mfr/Compatible Fuser Unit - 120V Original Mfr/Compatible Attribute Explanation: Genuine
  • Page Yield Fuser Unit - 120V Page Yield Attribute Explanation: Estimated 60,000 pages
    Approximate page yield (usually based on 5% coverage)
  • Voltage Fuser Unit - 120V Voltage Attribute Explanation: 120 Volt
    Model input voltage
  • Condition Fuser Unit - 120V Condition Attribute Explanation: New
    Condition of the product
  • Shipping Weight Fuser Unit - 120V Shipping Weight Attribute Explanation: 4 lb 6 oz
    Weight of the product as it ships, including packaging.
  • Shipping Dimensions Fuser Unit - 120V Shipping Dimensions Attribute Explanation: 14.6” x 6.6” x 9.9”
    Dimensions of the product in inches, including packaging.
  • Price Fuser Unit - 120V Price Attribute Explanation: $292.95
    Precision Roller’s price for this item
  • Mfr PN: 6LK12912000 / 6LK12908100
  • Machine Section Fuser Unit - 120V Machine Section Attribute Explanation: Fusing